Inspiracje - 20.10.2017

Mebel nie tylko dla singla, czyli co zamiast sofy jednoosobowej?

Szukasz niewielkiego mebla do pokoju nastolatka? A może urządzasz pokój dla gości? Pierwsza myśl: sofa jednoosobowa. Tymczasem ten mebel ma wiele ciekawych zamienników!  Dziś krótki przegląd mebli, które z powodzeniem będą doskonałym zastępstwem dla kanapy jednoosobowej.

Alternatywy dla sofy jednoosobowej

Jednoosobowa sofa rozkładana jest doskonałą alternatywą dla tradycyjnego łóżka, ponieważ pozwala na wygodny wypoczynek zarówno nocą jak i w dzień.

Wymaga jednak codziennego rytuału rozkładania i składania mebla. O ile, jeżeli ma pełnić rolę dodatkowego miejsca do spania, nie jest to uciążliwe, o tyle, jeżeli mamy tę czynność powtarzać każdego poranka, w biegu - może zmęczyć. Warto więc zastanowić się, czy istnieją meble, które spełnią najważniejsze funkcje jednoosobowej sofy rozkładanej, w tym oszczędność miejsca, a równocześnie zapewniają podobne korzyści.

Oczywiście, nie każda z wymienionych tu propozycji będzie idealną alternatywą z perspektywy każdego czytelnia. W wielu przypadkach mogą one jednak okazać się ciekawym kompromisem.

Alternatywą dla takiego mebla może być więc szezlong. Gwarantuje spokojny sen w pojedynkę, a jednocześnie właściwie bez większego wysiłku może zamienić się z powrotem w kącik do popołudniowej lektury. :)

Sofa dwuosobowa - idealny kompromis między sofą jednosobową a przestrzenią

Jeżeli poszukiwana przez Ciebie kanapa jednoosobowa ma być meblem dla gości, musisz również pamiętać, że zwykle będzie pozbawiona schowka na pościel. Oznacza to, że dodatkowy komplet pościeli dla gości trzeba będzie upychać po szafach i komodach.

Może więc jednak sofę jednoosobową zamienić na nieco większą sofę dwuosobową z dodatkowym schowkiem?

Standardowa sofa jednoosobowa gabarytami po złożeniu nie różni się aż tak bardzo od mebli przeznaczonych do wypoczynku we dwoje. Wielu użytkowników mebli nie zdaje sobie sprawy, że pod względem gabarytów sofy jednoosobowe i dwuosobowe mogą być więc zamiennikami.

Nie należy więc zbyt pochopnie rezygnować z sofy dwuosobowej, które znaleźć można w ofercie Adriana Furniture. Co więcej, z tych samych powodów, sofy dwuosobowe niekoniecznie są od tych jednoosobowych sof i kanap znacznie droższe. Wręcz przeciwnie – znakomicie wypadają pod względem stosunku ceny do jakości.

Czy meble modułowe to alternatywa dla sofy jednoosobowej rozkładanej?

Sofy rozkładane jednoosobowe z powodzeniem zastąpić można również meblami modułowymi.

Odpowiednio skompletowane elementy (np. moduł jednoosobowy i pufa), mogą stanowić wygodne, dodatkowe miejsce do spania, jednocześnie w ciągu dnia gwarantując wypoczynek we dwoje. Jeżeli mamy do dyspozycji nieco więcej miejsca, możemy tak dobrać elementy kolekcji, by stworzyć niewielki narożnik lub mebel w kształcie litery “U”.

Komentarze (11)

  • Sabina
   paź 23, 2017

   Wszystkie sofy fajny i super się odnajdą w małym mieszkaniu czy pokoju. Sofę jednoosobową można też zastąpić szezlongiem. Tak myślę.

   Sabina
   paź 23, 2017
   • Anna
    paź 26, 2017

    Szezlong to inny mebel niż sofa więc raczej nie można zastąpić. Sofa bardziej nadaje się do spania niż szezlong.

    Anna
    paź 26, 2017
  • Niunia
   paź 23, 2017

   Posiadam sofę jednoosobową i plus jej jest taki że jest bardzo ustawna w pokoju. Daje duże możliwości manewru i w każdy kąt się zmieści. Jestem bardzo zadowolona. Polecam osobą lubiącym zmiany.

   Niunia
   paź 23, 2017
   • Suzzzane
    paź 23, 2017

    A w jakim pokoju Pani ma tę sofę? I czy jest modułowa?

    Suzzzane
    paź 23, 2017
  • Niunia
   paź 23, 2017

   Suzzzane sofa którą posiadam nie jest modułowa. Stoi ona u syna w pokoju a wiadomo nastolatek w zależności od nastoju robi zmiany w życia jak i w pokoju. Nawet nie sądziłam że można mieć tak rózne koncepcje do ustawiania sofy. sądzę ze z modułową było by więcej kombinacji. Twierdzi również że jak przychodzą koleżanki to atmosfera przytulności wzrasta :-)

   Niunia
   paź 23, 2017
  • Daria
   lis 22, 2017

   Taka sofa jednoosobowa to b. praktyczny mebel. W sam raz na wypadek niespodziewanych gości. Muszę się zastanowić nad jej kupnem. Polecacie jakiś konkretny model?

   Daria
   lis 22, 2017
   • Zina
    lis 26, 2017

    Na zdjęciach w tym artykule są fajne modele takich sof jednoosobowych.

    Zina
    lis 26, 2017
  • Gracja
   sty 31, 2018

   Ja mam u siebie fotel jednoosobowy rozkładany i pełni funkcję dodatkowego spania. Jest ok i zabiera mało miejsca.

   Gracja
   sty 31, 2018
  • Wader
   lut 24, 2018

   Mimo wszystko, najbardziej praktyczna jest rozkładana sofa - w razie czego mamy dodatkowe miejsce do spania.

   Wader
   lut 24, 2018
  • karinka
   lut 24, 2018

   A ja osobiście ciągle zastanawiam się nad zakupem szezlongu. Lubię styl vintage w nowoczesnej wersji i taki mebel idealnie by do mnie pasował.

   karinka
   lut 24, 2018
  • Sylwia
   lis 26, 2020

   Też szukam właśnie kanapy rozkładanej, ale przyznam, że jak szukałam na sieci, to trochę ceny zwaliły mnie z nóg.

   Sylwia
   lis 26, 2020

Zostaw komentarz

* Pole obowiązkowe