Inspiracje - 06.11.2017

Jak kupować meble przez Internet - poradnik!

Polacy coraz częściej po meble sięgają do Internetu. Z ofert internetowych sklepów meblowych korzystamy coraz chętniej i odważniej, o czym świadczą wyniki najnowszego raportu Rynek Meblarski w Polsce. 4/10 badanych przez KPMG deklarowało, że w najbliższym roku planuje zakup mebli przez Internet.Ale jak to robić? Oto nasz krótki przewodnik!

<Skąd taka popularność sklepów meblowych online? Przede wszystkim zakupy przez Internet są wygodne. Pozwalają oszczędzić czas, dają możliwość wyboru mebli bez wychodzenia z domu.

Internetowe sklepy meblowe zwykle mają również lepszą ofertę cenową i oferują szerszą gamę produktów, dzięki niższym kosztom utrzymaniowym.

Jak więc się zabrać do kupna mebli przez internet?

Selekcja

Od czego zacząć zakup mebli przez Internet? Od wyboru sklepu. W sieci dostępnych jest wiele sklepów multibrandowych, które w swojej ofercie mają produkty wielu niedużych producentów.

Coraz więcej marek decyduje się również na tworzenie własnych sklepów w ramach www.

Jak przedrzeć się przez taki gąszcz ofert? Już na starcie określić sobie widełki cenowe. Tutaj warto pamiętać, że część sklepów do kosztu zakupu mebla dodaje często bardzo wysokie koszty transportu. Warto przeczytać szczegółowo regulamin i ofertę dostawcy. Wyróżnia się tutaj oferta firmy Adriana Furniture, która oferuje bezpłatną dostawę, wniesienie i przygotowanie do użytkowania w cenie zakupu.
Internetowe sklepy meblowe dzięki niższym kosztom (brak wynajmu przestrzeni) zwykle mają znacznie lepszą ofertę cenową, ale także oferują znacznie więcej produktów i pozwalają na personalizację zamówienia. W sklepie Adriana Furniture dostępnych jest ponad 20 kolekcji mebli.

Każda z nich to minimum 4 kształty mebla i kilkadziesiąt tkanin do wyboru. W sumie w naszej ofercie znajduje się kilkanaście tysięcy mebli.

Testy

Meble to zakup na lata. Dlatego decyzja musi być przemyślana. Nie chcecie kupować w ciemno? Zajrzyjcie na listę sklepów stacjonarnych oraz resellerów danego producenta.

Być może meble są wystawione w showroomach. Nawet jeżeli nie będzie to wybrany przez Was model, będziecie mogli się przyjrzeć jakości wykonania, wykorzystanej technologii oraz materiałom. Tutaj znajdziecie listę partnerów Adriana Furniture.

Sprawdźcie również na stronie producenta, czy dostarcza on próbki swoich materiałów. Pozwoli Wam to na wybór koloru czy faktury drewna, rodzaju wykorzystanej tkaniny. A tutaj zajrzyjcie, jeśli chcecie zamówić próbnik tkanin Adriana Furniture.

Komentarze (15)

  • Marzena
   lis 8, 2017

   Kupowałam kanapy przez internet 2 razy. W tym raz w sklepie Adriana Furniture i nie żałuję swojej decyzji. Kanapy dotarły terminowo i wyglądem niczym się nie różniły niż na zdjęciu. Moja drobna sugestia- przed kupnem mebli tapicerowanych przez net, warto poprosić sklep wzorniki tkanin.

   Marzena
   lis 8, 2017
  • Aldona
   lis 16, 2017

   Kupno mebli przez internet to bardzo wygodna sprawa. Nie ma się co dziwić, że tak wiele osób korzysta z tej możliwości.Jak dla mnie to ogromna oszczędność czasu i pieniędzy.

   Aldona
   lis 16, 2017
  • Kamil
   lis 22, 2017

   W necie jest dużo większy wybór mebli. Jak to się mówi "do koloru do wyboru". Ja już w inny sposób niż przez internet, mebli nie kupuję.

   Kamil
   lis 22, 2017
   • Ryszard
    cze 28, 2021

    to prawda, też wolę tę wygodnę wyboru, chociaż zwykle najpierw oglądam w sklepie i oceniam jakość

    Ryszard
    cze 28, 2021
  • Magila
   lis 26, 2017

   Dużo więcej osób, kupowałoby meble przez internet, gdyby nie wysoki koszt transportu. Całe szczęście są sklepy internetowe, w których ten kosz jest na normalnym poziomie albo jest za darmo.

   Magila
   lis 26, 2017
  • Monika
   lis 26, 2017

   Sklepy meblowe online to super rozwiązanie. Osobiście nie mam czasu aby chodzić po sklepach w poszukiwaniu mebli. Obowiązki domowe i praca zajmują większość dnia. Kupuję meble przez internet i zawsze byłam zadowolona.

   Monika
   lis 26, 2017
  • Kasia
   lis 28, 2017

   Wiele osób boi się kupować meble przez internet bo nie są tak naprawdę pewni, czy mebel ze zdjęcia na monitorze będzie wyglądał tak samo w rzeczywistości. Ale jest na to mały sposób. A właściwie 2. Poprośmy sklep meblowy o dodatkowe zdjęcia mebla który chcemy kupić i zawsze istnieje możliwość zwrotu zakupionego mebla/. Nie ma się co bać kochani:)

   Kasia
   lis 28, 2017
  • milexica
   gru 27, 2017

   Przede wszystkim warto wybierać sprawdzone, cieszące się dobrą opinią sklepy. Raz zdarzyło mi zamówić meble z jakiegoś nieznanego sklepu i do dziś mam kuchnię bez szuflad...

   milexica
   gru 27, 2017
  • Radomirka
   gru 28, 2017

   Do tej pory nie kupowałam mebli przez internet - boję się oszustw, złej jakości, innego koloru mebli niż na zdjęciach. Chyba niepotrzebnie. Niedługo zmiany w salonie, chyba sprawdzę taki sposób zamawiania mebli :)

   Radomirka
   gru 28, 2017
  • marynarz
   sty 31, 2018

   Kupowanie mebli przez internet jest w dzisiejszych czasach bardzo proste - praktycznie całe mieszkanie urządziłem w ten sposób i dziwię się, że niektórzy wciąż mają opory.

   marynarz
   sty 31, 2018
  • Karollo
   sty 31, 2018

   Ja również często kupuję meble przez internet i tylko raz do tej pory nie byłem zadowolony z zakupu - ale przyznam bez bicia, była to moja wina bo niedokładnie sprawdziłem wymiary mebli.

   Karollo
   sty 31, 2018
  • Karisa
   sty 31, 2018

   Obecnie, praktycznie wszystko można kupić przez internet, dlaczego w związku z tym, nie możnaby kupować mebli? To bardzo wygodna forma zakupów.

   Karisa
   sty 31, 2018
  • Karolina
   sty 29, 2019

   Wiele osób uważa że to duże ryzyko kupować meble przez internet. A ja się z tym nie zgadzam. Obecnie jest wiele e-sklepów także z meblami. Tych bardziej i mniej znanych. Moim zdaniem wystarczy poczytać opinie na temat danego sklepu oraz zapoznać się z warunkami sprzedaży i można być spokojnym. Tak czy siak, zawsze jest też w razie czego czas na zwrot towaru. Meble przez internet kupowałam już kilka razy i nigdy nie żałowałam a wręcz mogę polecić tę formę zakupów.

   Karolina
   sty 29, 2019
  • Daras
   lis 13, 2020

   Najlepszą opcją jest obejrzenie mebli na miejscu i kupno online, ja zawsze tak robię

   Daras
   lis 13, 2020
  • Agnieszka
   lis 26, 2020

   Nie rozumiem ludzi, którzy mówią, że się boją kupować w internecie. Jak zdjęcia są dobre, to można wszystko sobie wyobrazić i sprawdzić. Można też obejrzeć katalog - tutaj najlepsze są zdjęcia całych wnęrz, bo można sobie wyobrazić wymiary

   Agnieszka
   lis 26, 2020

Zostaw komentarz

* Pole obowiązkowe