Adriana Furniture - 19.02.2017

W poszukiwaniu inspiracji na nowe meble

Inspirację można odnaleźć w dźwiękach muzyki, historii, w naturze. O tym, jak powstają meble Adriana, opowiada twórczyni marki Adriana Karwan.

Jaki jest główny styl, który przeważa w projektach Adriana Furniture?


Gdybym miała w kilku słowach nazwać styl, który reprezentuje naszą markę to powiedziałabym, że oszczędny. W projektowaniu stawiamy na ponadczasowość i prostotę.

Kocham minimalizm, zarówno w designie, jak i sztuce. Przekłada się to także na moją pracę. Meblom staramy się nadać lekkości.

Skąd czerpiecie inspiracje?


Sporą część naszej pracy zajmuje research. Przyglądamy się trendom, starając się wychwycić formy, które nie przemijają. Inspiruje nas szeroko rozumiany styl nowoczesny i to właśnie on przeważa w naszych projektach.

Inspiracją jednak może być tak naprawdę znacznie więcej. Sztuka, malarstwo, podróże. Z każdej z nich czerpię mnóstwo pomysłów. :)

skandynawski krajobraz

mężczyzna na dachu


Tak naprawdę jednak, wszystkie nasze koncepcje są odpowiedzią na potrzeby użytkowników. Poza szukaniem nowych form, daje nam to możliwość testowania nowych rozwiązań (poprawienie ergonomii i poszerzania obecnych kolekcji).

Nasza firma to połączenie pasji do designu z wieloletnim doświadczeniem. Daje nam to gwarancję, że projekt jest kompletny. Sofa to przecież nie tylko ozdoba. To przede wszystkim miejsce relaksu. Powinna być piękna i wygodna. :)

Jak wobec tego wygląda projektowanie mebli od kuchni?


Proces projektowy zaczyna się na kartce, a kończy modelem 3D. Następnie wykonywany jest prototyp zgodnie z projektem.

Na żywej materii dokonujemy ostatnich poprawek - w proporcjach, funkcjonalności, dobieramy wypełnienia zapewniające odpowiednią amortyzację i jakość użytkowania.

praca nad projektowaniem mebli


Dla każdej nowej kolekcji dobieramy nową tkaninę wraz z kolorystyką. W ten sposób staramy się uwypuklić jej charakter i podkreślić formę bryły.

Ostatni krok to przygotowanie technologii i wdrożenie do produkcji.