Adriana Furniture - 19.02.2017

Od rysunku na kartce po dostawę mebla do klienta

Mebel zaczyna się na kartce, na którą trafią wizje i pomysły projektanta.
A co dzieje się dalej? Jak wygląda proces produkcji mebla? Skąd bierzemy tkaniny? Dziś zaglądamy do naszej produkcyjnej kuchni.

Wspieramy lokalny biznes, szukamy zagranicą

Adriana Furniture mocno wspiera lokalny przemysł, szukając elementów do produkcji mebli. Drewno do tworzenia naszych sof pozyskujemy jedynie z lokalnych, sprawdzonych tartaków. Metalowe części - wykończenia - płozy, nóżki - również produkują dla nas lokalni przedsiębiorcy.

Wciąż jednak pracujemy nad innowacyjnymi rozwiązaniami, po część z nich sięgamy zagranicę. Niepalną piankę produkują dla nas Brytyjczycy, system do mebli z funkcją spania sprowadzamy z Francji, a ruchome zagłówki z Niemiec.zwoje materiału na półce

Tkanina niczym strój

Z uwagi na zróżnicowane zapotrzebowanie naszych Klientów i przeznaczenie mebli, mamy szeroką kolekcję tkanin. Są one również ważnym elementem dekoracyjnym mebla.

Minimalistyczny styl naszych mebli uzupełniają więc głównie tkaniny naturalne - bawełna, len, wełna, jedwab.

Wiemy również, że meble wypoczynkowe muszą znieść sporo - codzienny wypoczynek wszystkich członków rodziny, tych najmłodszych i tych nieco starszych.

Odpowiedzią na pojawiające się w Polsce zapotrzebowanie na tkaniny odporne na zniszczenia i łatwe w codziennej pielęgnacji są tkaniny typu Easy Clean. Ich czyszczenie nie nastręcza większych trudności.


tkanina tapicerska na wieszaku


W poszukiwaniu pięknych tkanin najwyższej jakości udajemy się w podróż po całym świecie. Dlatego też w naszej ofercie znajdują się zarówno te sprowadzane z małych, włoskich manufaktur, jak i wielkich, azjatyckich firm.

Dzięki temu nasza oferta jest różnorodna i spełnia bardzo różne oczekiwania.

Produkcja mebli - od konstrukcji po detale

Produkcję mebli rozpoczynamy od wykonania niezbędnych elementów konstrukcji: docinanie płyt, listew i belek. Te, których nie produkujemy samodzielnie, zamawiamy u naszych podwykonawców.

Równocześnie odbywa się produkcja pokrowców mebli: tkaniny wycinane są według wzoru i zszywane ze sobą, a poszczególne elementy tapicerowane.


szycie na maszynie

Ostatnim etapem produkcji mebli jest montaż, czyli połączenie elementów konstrukcji (od oparć po nóżki) z elementami tapicerowanymi. et voilà! Kanapa gotowa.


bele materiału