Adriana Furniture - 13.04.2018

Mały metraż? Postaw na sofy dwuosobowe

Urządzasz pokój gościnny i potrzebujesz niewielkiego mebla do spania? Twój maluch ma dostać pierwsze, dorosłe łóżko, a może chcesz zagospodarować niewielki salon? Wybierz sofę dwuosobową.

Podczas aranżacji wnętrz warto wybierać meble zarówno pod względem estetycznym jak i praktycznym. Sofy dwuosobowe to idealne rozwiązanie dla wszystkich, którym marzy się wygodny wypoczynek w dzień, jednak nie mogą sobie pozwolić na meble słusznych rozmiarów. Sofa dwuosobowa doskonale sprawdzi się w niewielkim salonie, ale także w przestrzeni miejskiej - butiku czy hotelowym foyer. Ze względu na swoją funkcjonalność, powinna być pierwszym wyborem mieszkańców ograniczonych przestrzeni, jednak prezentuje się dobrze w pokojach o każdym rozmiarze.

W naszej ofercie znajdziecie sofy dwuosobowe rozkładane właściwie w każdym stylu: nowoczesnym, klasycznym i minimalistycznym.  Dobrze dopasowana do reszty wnętrza, klasyczna lub minimalistyczna sofa dwuosobowa może stanowić uzupełnienie stylu zastosowanego w pokoju. Można również zdecydować się na nowoczesny mebel, który będzie nadawał charakteru reszcie stonowanego wystroju. Wybór jest bardzo duży i według wielu opinii sofy dwuosobowe prezentują najbardziej stylowe opcje.


sofa dune


sofa ennaTzw. “dwójki” nie tylko gwarantują doskonały relaks w ciągu dnia, ale także nocą. Dwuosobowa sofa rozkładana to idealne rozwiązanie do pokoju dziecięcego. W ciągu dnia pozwala zaoszczędzić niezbędną nastolatkowi przestrzeń, by wieczorem zamienić się w pełnowymiarowe łóżko. Może być również rezerwowym miejscem do spania dla gości. Z uwagi na wąski materac w sofie dwuosobowej, raczej odradzamy by pełniła ona funkcję łóżka dla pary.

Vibe Bed


O czym pamiętać wybierając sofę dwuosobową? Przede wszystkim o jej wymiarach. Jeżeli macie ograniczoną przestrzeń, pamiętajcie by szczegółowo ją wymierzyć oraz sprawdzić wymiary mebla. Jeżeli wybieracie mebel z funkcją spania, oprócz podstawowych wymiarów mebla należy sprawdzić, ile zabierze przestrzeni po rozłożeniu.

Jeśli przestrzeń na to pozwala, do sofy dwuosobowej można wybrać mebel z szerokiej gamy foteli, które dają szansę stworzenia ciekawych kompletów i zagwarantują komfort również odwiedzającym nas gościom.


Sofa Lismore

Ważnym aspektem podczas kupna sofy jest wybór wygodnego mechanizmu. Jeżeli mebel każdego dnia będzie zamieniał się w łóżko, powinien być lekki i łatwy w obsłudze. Odpowiedni materac jest kluczowym atrybutem każdej rozkładanej sofy dwuosobowej. We współczesnych sofach znajdują się materace, które zapewniają komfort snu.

To wyjątkowe połączenie funkcjonalności z wyglądem w sofie dwuosobowej prezentuje pełną gamę propozycji stylizacji wnętrza. Mebel ma nie tylko gwarantować wypoczynek, ale także cieszyć oko! :)

Komentarze (15)

  • Mizaria
   kwi 23, 2018

   Meble kompaktowe to duża wygoda. Szczególnie kanapy pełniące funkcje również łóżka i pojemnika na pościel.

   Mizaria
   kwi 23, 2018
  • Reniak
   kwi 23, 2018

   Decydując się na zakup kanapy, która ma też być łóżkiem warto koniecznie sprawdzić jak wygląda jej rozkładanie w praktyce. Pięć lat męczyłam się z meblem, którego ścielenie zajmowało dobre 10 minut :) Dobra kanapa z funkcją spania powinna być bardzo prosta w rozkładaniu.

   Reniak
   kwi 23, 2018
  • Krzycho
   kwi 23, 2018

   Powiem Wam, że jestem posiadaczem takowej kompaktowej sofy i naprawdę chwalę sobie takie rozwiązanie, mimo że moje mieszkanie wcale do najmniejszych nie należy.

   Krzycho
   kwi 23, 2018
  • Kleo
   kwi 23, 2018

   Mimo wszystko nie mam przekonania do takiego rodzaju mebli. Owszem, jako kanapa na pewno jest to bardzo wygodne, ale w nocy chyba bym się nie wyspała.

   Kleo
   kwi 23, 2018
  • Tamara
   kwi 25, 2018

   W pełni zgadzam się z Wami, że trzeba dobrze wszystko wymierzyć. Ja niestety swego czasu popełniłam błąd i teraz po rozłożeniu kanapy mam dosłownie 20 cm przejścia.

   Tamara
   kwi 25, 2018
  • karol
   kwi 25, 2018

   Taką kompaktową sofę mam obecnie w salonie, mimo tego, że jego rozmiary są całkiem spore. Przydaje się jako dodatkowe miejsce do spania dla gości. Nikt nie narzekał na brak wygody.

   karol
   kwi 25, 2018
  • Dorotek
   maj 3, 2018

   Kiedy stałam się właścicielką niewielkiej kawalerki byłam załamana, nie miałam kompletnie pomysłu jak ją urządzić. Tymczasem właśnie meble kompaktowe plus meble na wymiar sprawiły, że mam naprawdę komfortowo wyposażone mieszkanie.

   Dorotek
   maj 3, 2018
  • Malwina
   maj 4, 2018

   Meble kompaktowe to jest to. Mimo faktu, że metraż mieszkania pozwoliłby mi na urządzenie normalnej sypialni o wiele lepiej cieszę się z odzyskania przestrzeni.

   Malwina
   maj 4, 2018
  • Pioter
   maj 4, 2018

   Bardzo dużo zależy od tego jaki mebel wybierzemy. Nie każda rozkładana sofa jest w stanie spełnić nasze oczekiwania jeśli chcemy ją rozkładać codziennie. Przekonałem się o tym sam, niestety.

   Pioter
   maj 4, 2018
  • Lena
   maj 4, 2018

   Posiadam rozkładaną kanapę i mimo tego, że już od dawna spokojnie mogę wymienić ją na łóżko sypialniane - nie mam zamiaru tego robić :) Po prostu wygoda i porządek decydują :)

   Lena
   maj 4, 2018
  • Aleksandra
   paź 30, 2018

   Meble kompaktowe zawsze będą praktyczne a teraz do tego są ładne i wygodne. Jak dla mnie- super rozwiązanie.

   Aleksandra
   paź 30, 2018
  • Juliana
   lis 29, 2018

   Meble kompaktowe to najwygodniejsze meble na świecie. Można je ustawiać w dowolnej konfiguracji.

   Juliana
   lis 29, 2018
  • Finka
   lis 30, 2018

   Rozkładane sofy to świetny wynalazek. Nawet jeśli mamy w domu sypialnię, taka sofa zawsze może okazać się przydatna, np. na wypadek wizyty gości.

   Finka
   lis 30, 2018
  • Karolina
   gru 29, 2018

   Sofa dwuosobowa jest dobrym rozwiązaniem do małych wnętrz. A tymbardziej rozkładana. Mega oszczędność miejsca . Mam w swojej kawalerce taką sofę i sprawuje się znakomicie.

   Karolina
   gru 29, 2018
  • Lidia
   gru 31, 2018

   Meble kompaktowe to idealne rozwiązanie wcale nie tylko do małych wnętrz. Mam duży salon w domu i też mam kompaktową kanapę. A właściwie dwie. Bardzo przydatne rozwiązanie.

   Lidia
   gru 31, 2018

Zostaw komentarz

* Pole obowiązkowe