Strefa Eksperta - 13.06.2018

Jak dobrać drewno do stylu?

Egzotyczne czy polskie? Jasne czy ciemne? Patynowane a może “na wysoki połysk”. Czy wiecie, że wybór drewna do mieszkania determinuje styl wnętrza? Oto kilka przykładów tego, jak drewno wpływa na odbiór pomieszczenia.

Jasny odcień drewna idealny do stylu skandynawskiego

Kochacie jasne wnętrza, pełne naturalnych materiałów? Wybierzcie styl skandynawski. A jakie drewno wybrać do wnętrza skandynawskiego? Najlepiej sprawdzą się wszystkie bielone odcienie dębu.Nie tylko dębina króluje wśród amatorów wnętrz skandynawskich. Jeżeli marzy Wam się podłoga lub meble o wyraźnie zarysowanych słojach i sękach wybierzcie drewno sosnowe - ma nieco cieplejszy odcień i bardzo mocno zarysowaną fakturę.Styl skandynawski cechuje naturalność. Nie bój się surowego drewna w meblach, a także tego z odzysku - stare skrzynie, europalety czy wielkie szpule to hit ostatnich kilku sezonów.


Ciemniejsze odcienie drewna wracają do łask

Wolisz ciemne barwy, głębokie szarości, nie boisz się w domu czerni? Postaw na drewno w naturalnym, ciepłym odcieniu - orzech europejski o odcieniu nieco bardziej pomarańczowym lub szarobrązowym lub orzech amerykański w odcieniu czekolady.
Drewno to także doskonały element dekoracyjny łazienki.
Egzotyczne drewno do mieszkania w stylu orientalnym

Jeżeli chcesz do mieszkania wprowadzić odrobinę orientu, wybierz drewno wiśniowe - o niemal czerwonej barwie lub drewno egzotyczne. Poznaj kolekcję HUGO


Kliknij w obrazek, by zobaczyć model Hana


Importowane drewna mają bardzo różnorodną barwę i strukturę. Mahoń spotkać można w odcieniu czerwonobrązowym lub pomarańczowobrązowym. Drewno cedrowe cechuje charakterystyczna pomarańczowa barwa.


apartament z czarną ścianą

Jeżeli jednak chcecie uzyskać efekt bardzo ciemnego drewna postawcie na heban oraz wenge.

Komentarze (15)

  • Agnieszka
   cze 15, 2018

   Bardzo ciekawy wpis. Ja bardzo lubię drewno we wnętrzach, a szczególnie drewniane podłogi.

   Agnieszka
   cze 15, 2018
  • Alicja
   cze 15, 2018

   Są zwolennicy i przeciwnicy drewna w mieszkaniu. Ja jestem zwolenniczką a szczególnie drewnianych mebli i podłóg, np. na tarasie :)

   Alicja
   cze 15, 2018
   • Adam Grzybowski
    wrz 27, 2019

    Prawdę mówiąc nie znam żadnych przeciwników ;) nie wiem, z czego by mieli mieć podłogę, meble albo stolarkę, ale spoko

    Adam Grzybowski
    wrz 27, 2019
  • Anka
   cze 29, 2018

   Wydaje mi się, jasne drewno jest bardzo uniwersalne i pasuje do większości stylów.

   Anka
   cze 29, 2018
  • Justa
   cze 29, 2018

   A ja lubię ciemnie drewno. W domu mam meble w kolorze wenge i ładnie wyglądają. Minusem jest tylko to, że na meblach widać każdy pyłek kurzu.

   Justa
   cze 29, 2018
  • Danka
   cze 29, 2018

   Moim faworytem jest styl skandynawski a w domu mam klonowe podłogi, czyli jasne. A tak ogólnie to drewniana szafka w łazience też mi się podoba. Muszę namówić męża abyśmy taką kupili.

   Danka
   cze 29, 2018
  • Temita
   cze 29, 2018

   Zwykle zasada jest taka. Jasne drewniane podłogi to ciemniejsze meble a jak ciemne podłogi np hebanowe to jasne meble. Oczywiście jest to kwestią gustu ale tak się przyjęło.

   Temita
   cze 29, 2018
  • Alina
   cze 29, 2018

   Dobór drewna do stylu w domu, to dobry pomysł pod warunkiem, że chodzi o drewniane meble bo co jak zapragniemy styl zmienić? Przecież nie będziemy zrywać drewnianych podłóg........

   Alina
   cze 29, 2018
  • Daria
   cze 29, 2018

   Drewniane meble zawsze będą najładniejsze. Osobiście takie mam nawet w kuchni. Drewnianą podłogę też ubóstwiam. Jednym słowem stawiam na naturalność w domu.

   Daria
   cze 29, 2018
  • Natina
   cze 29, 2018

   Kolor drewna który pasuje prawie do każdego stylu to buk. Oprócz tego, pasuje też kolorystycznie do większości innych barw.

   Natina
   cze 29, 2018
  • Hania
   cze 30, 2018

   Ja to sobie myślę, że nie ma tu jakiś schematów. Trzeba się tu kierować swoją intuicją i dobrym gustem. Każdy przecież może w inny sposób dobierać kolor drewnianych mebli do stylu.

   Hania
   cze 30, 2018
  • Dizina
   lis 29, 2018

   Urządzając mieszkanie, najpierw wybrałam kolor ścian, potem dopasowałam barwę drewnianej podłogi a na końcu wybierałam kolor mebli.

   Dizina
   lis 29, 2018
  • Estera
   lis 30, 2018

   Drewniane podłogi lubię najbardziej. Obecnie w sklepach jest tak duży wybór parkietów i desek podłogowych, że na pewno każdy znajdzie odpowiedni dla siebie kolor. Niezależnie od stylu wnętrza jaki ma lub chce mieć.

   Estera
   lis 30, 2018
  • Alina
   sty 29, 2019

   Wydaje mi się że do jasnych wnętrz pasuje każda barwa drewna. Do ciemnych wnętrz już nie możemy zastosować np. ciemnej drewnianej podłogi. Osobiście lubię uniwersalne kolory drewna czyli ani ciemne ani jasne. Lubię takie jak np. kolor buku.Mam w domu bukową podłogę i o nutę jaśniejsze meble. Wszystko świetnie ze sobą współgra.

   Alina
   sty 29, 2019
  • Krysia
   cze 2, 2021

   W moim domu głównym drewnem jest rattan i wiklina. Mam salon urządzony takimi meblami. Złośliwy znajomy stwierdził, że wygląda jak w oranżerii (mam też dużo roślin), ale ja uwielbiam taki styl.

   Krysia
   cze 2, 2021

Zostaw komentarz

* Pole obowiązkowe